O autorze
Jestem kosmetologiem z wieloletnim doświadczeniem oraz współwłaścicielką Kliniki Kosmetologii i Medycyny Estetycznej SkinConcept w Wilanowie. Praca to moja pasja - dlatego z przyjemnością proponuję moim Klientkom i Klientom najlepsze rozwiązania z zakresu kosmetologii. To niezwykła dziedzina, w której sprawdzone, tradycyjne receptury łączę z najnowszymi osiągnięciami w zakresie medycyny estetycznej. W ten sposób dla każdego, kto chce zadbać o siebie, udaje mi się zaproponować indywidualnie dopasowane zabiegi i kosmetyki. Najbardziej zaś lubię, gdy moje Klientki i Klienci wracają do mnie z uśmiechem i z zaufaniem poddają się proponowanym zabiegom. Czytelniczkom portalu Mamadu.pl chcę przybliżyć sposoby, jak dbać o swoje ciało tuż przed, po i w trakcie ciąży. Przeanalizuję problemy dotykające kobiety w tym wyjątkowym okresie i przybliżę wyjątkowe rozwiązania, dzięki którym świeżo upieczone mamy będą mogły cieszyć się nie tylko macierzyństwem, ale również pięknem swojego ciała. Zapraszam do lektury i mojej kliniki.

ENDERMOLOGIA LPG I PROBLEM OPUCHNIĘTYCH NÓG..

Która kobieta nie kocha butów? Jesteś w stanie policzyć, ile razy straciłaś głowę dla niebotycznych szpilek czy wąskich balerinek? W okresie ciąży ulubione buty bardzo często musimy odłożyć do worka pod nazwą "przyjemności poza zasięgiem". Powód jest prosty. Obrzęki. które sprawiają, że z rozmarzeniem zaczynamy myśleć nie o Louboutinach, a o rozmiar większych trampkach. Z czasem potrafią być tak dokuczliwe, że zamieniamy również jeansy na dres, bo spodnie za mocno ściskają nam łydki. Poszukajmy przyczynę ich powstawania, aby móc zastanowić się na najskuteczniejszym rozwiązaniem problemu.Obrzęki w dolnych partiach ciała (a te możemy niwelować zabiegami) w czasie ciąży to rzecz naturalna. Powiększająca się macica zaczyna uciskać żyły biodrowe, obieg krwi z nóg do górnej części ciała zostaje utrudniony, a część wchodzącej w jej skład wody przenika do tkanek miękkich. W teorii tworzą się wówczas obrzęki zastoinowe- w praktyce mimo dokładnych oględzin nie jesteś w stanie dopatrzeć się swoich kostek. Obrzęki mogą stawać się jeszcze bardziej uciążliwe, jeśli przyrost masy ciała jest bardzo duży, a tym samym zwiększa się nacisk na nogi. Generować je mogą również niefizjologiczne czynniki, takie jak pogoda (naturalne jest, że podczas upałów nasz organizm puchnie, niestety dla kobiet w ciąży jest to jeszcze bardziej odczuwalne) lub noszenie zbyt uciskających ubrań.

Nie jesteśmy w stanie zaplanować pogody tak, aby była dla nas łaskawa, ani zawsze w 100% nie mamy wpływu na przyrost masy ciała w ciąży. Możemy natomiast bardzo skutecznie walczyć z fizjologicznym czynnikiem powstawania obrzęków. Sprawdzoną przeze mnie metodą jest drenaż limfatyczny, będący częścią zabiegu Endermologia LPG. Polega on na stymulowaniu układu limfatycznego, który po udrożnieniu powoduje swobodny przepływ krwi z dolnych partii ciała do serca. Dzięki brakowi "zastoju" w krwiobiegu woda nie odkłada się w tkankach miękkich, a Ty możesz znów poczuć się lekko. Zabieg ten nie jest przeprowadzany przy udziale żadnego rodzaju fal lub impulsów elektrycznych, dzięki czemu jest całkowicie bezpieczny dla kobiet w ciąży. Uczucie ulgi- zresztą bardzo przyjemne- nie jest jedynym efektem zabiegu. Dzięki likwidacji obrzęków lub niedopuszczeniu do ich powstania skóra nie rozciąga się dodatkowo, a co za tym idzie nie traci jędrności. Zabieg trwa ok. 30 minut, jest całkowicie bezinwazyjny, relaksacyjny i nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Z zabiegu Endermologia LPG w pełnym wymiarze zachęcam do skorzystania młode mamy. Drugi jego etap, masaż intensywnie zasysająco-masującą głowicą, ma działanie modelujące, ujędrniające i wyszczuplające. Jest zbliżony do dobrze znanego w Polsce masażu bańką chińską, z tą różnicą, że- jak to ma miejsce podczas masażu bańką- skóra nie jest zasysana ciągle, co z czasem prowadzi do utraty jędrności, a sekwencyjnie. W praktyce oznacza to, że na bardzo małym obszarze skóra jest zasysana i uwalniana na przestrzeni ok. 4 sekund. Nagromadzony pod nią zapas tłuszczu jest ugniatany i w rezultacie dochodzi do jego lipolizy, czyli procesu uwalniana. Efekty? Wymodelowanie sylwetki, utrata zbędnych centymetrów w obwodzie, tonizacja skóry, odprowadzenie toksyn i redukcja obrzęków. Endermologia LPG może być również stosowana na twarzy i oprócz redukcji opuchlizny i sińców pod oczami niweluje drobne zmarszczki i wpływa na modelowanie owalu twarzy. Czas trwania pełnego zabiegu to ok. 60 minut, a koszt to 200 zł. Zaleca się przeprowadzenie serii ok. 10-15 zabiegów, w zależności od stopnia zaawansowania problemu.

Pomimo wyraźnego wpływu zabiegu Endermologia LPG na jakość skóry moim ulubionym jego efektem jest danie kobiecie w ciąży poczucia komfortu. Uwielbiam ten moment, kiedy przyszła mama wstaje z łóżka zabiegowego i mówi, że już zapomniała, że ma tak zgrabne nogi. Pamiętaj, że przez te 9 miesięcy Twoje ciało będzie się intensywnie zmieniać i nie każdą z tych zmian będzie Tobie łatwo zaakceptować. Wiedz jednak, że możesz w dalszym ciągu czuć się kobieco. Swoboda bycia własnym ciele ma bezpośredni wpływ na Twoją kondycję psychiczną. Nie zapominaj więc o przyjemnościach, które sprawiają, że (na lekkich nogach!) stąpasz twardo po ziemi.

Masz pytania ? Dzwoń ! Na wszystkie odpowiemy :) 606 958 959

SkinConcept - z potrzeby piękna.

www.skinconcept.com.pl
Trwa ładowanie komentarzy...