O autorze
Jestem kosmetologiem z wieloletnim doświadczeniem oraz współwłaścicielką Kliniki Kosmetologii i Medycyny Estetycznej SkinConcept w Wilanowie. Praca to moja pasja - dlatego z przyjemnością proponuję moim Klientkom i Klientom najlepsze rozwiązania z zakresu kosmetologii. To niezwykła dziedzina, w której sprawdzone, tradycyjne receptury łączę z najnowszymi osiągnięciami w zakresie medycyny estetycznej. W ten sposób dla każdego, kto chce zadbać o siebie, udaje mi się zaproponować indywidualnie dopasowane zabiegi i kosmetyki. Najbardziej zaś lubię, gdy moje Klientki i Klienci wracają do mnie z uśmiechem i z zaufaniem poddają się proponowanym zabiegom. Czytelniczkom portalu Mamadu.pl chcę przybliżyć sposoby, jak dbać o swoje ciało tuż przed, po i w trakcie ciąży. Przeanalizuję problemy dotykające kobiety w tym wyjątkowym okresie i przybliżę wyjątkowe rozwiązania, dzięki którym świeżo upieczone mamy będą mogły cieszyć się nie tylko macierzyństwem, ale również pięknem swojego ciała. Zapraszam do lektury i mojej kliniki.

J jak JĘDRNOŚĆ !

90-60-90? Której z nas nie śniły się takie wymiary? Zdrowo się odżywiamy, nie zapominamy o sporcie, aby cieszyć się zdrowiem i świetną sylwetką w sukience w rozmiarze S.
A co, kiedy w ciąży z magicznej 60-tki w pasie dobijamy do 100 cm, a miseczkę stanika zamieniamy z C na E? Zaczyna się koszmar?

Nasze ciało powiększa się, nabieramy krągłości. Naturalnie elastyczna skóra rozciąga się, aby pomieścić dodatkowe kilogramy. Część z nas szybko wraca do figury sprzed ciąży, część musi włożyć w to dużo wysiłku. Ale nawet jeśli wskazówka na wadze wskazuje te same liczby, co kilka miesięcy wcześniej, czy aby na pewno jakość naszego ciała pozostaje bez zmian?


Kiedy nasza skóra rozciąga się w trakcie ciąży- narażone są na to przede wszystkim piersi i brzuch- rozciągają się również zawarte w niej włókna kolagenowe. Jeżeli skóra rozciągnęła się mocno i w krótkim czasie, bardzo często po utracie zbędnych kilogramów pozostaje wiotka. Piersi nie są tak jędrne i uniesione jak kiedyś, brzuch marszczy się i odznacza się tuż nam linią spodni za każdym razem, kiedy siadamy. Co możemy zrobić, aby przywrócić mu dawną sprężystość?


Moim pacjentkom zawsze polecam zabieg Maximus TriLipo.

Podczas zabiegu za pomocą trój polarnej fali radiowej (w praktyce wygląda to tak, że masujemy intensywnym ruchem newralgiczne miejsca ) podgrzewamy skórę właściwą. W efekcie doprowadzamy do skrócenia włókien kolagenowych i błyskawicznego napięcia skóry. Nasza skóra jest stymulowana nie tylko do obkurczania starych, ale również do produkcji nowych włókien kolagenu. Pobudzamy też mięśnie do bardzo intensywnego, regularnego obkurczania się. W efekcie widzimy, że nasza skóra jest zagęszczona i ujędrniona. Zabieg ten oddziałuje również na tkankę tłuszczową. Poprzez rozgrzewanie upłynniana jest zawartość jej komórek, a następnie dzięki drenażowi limfatycznemu wspomaga jej opróżnienie. Dzięki takiej kombinacji korzyści płynących ze stosowania zabiegu Maximum możemy od razu kontrolować napięcie skóry w miejscach, w których redukujemy ilość tkanki tłuszczowej.

Maximus możemy stosować nie tylko na ciało, ale również na twarz. Bardzo często młode mamy narzekają na nadmiar tkanki tłuszczowej lub wiotką skórę w obszarze podbródka. Zabieg ten nie tylko poprawi owal twarzy, ale również zagęści skórę i delikatnie wygładzi zmarszczki.
Minimalna proponowana ilość zabiegów to 4, koszt takiego pakietu to ok. 1600 zł.

Zabieg ten polecam również kobietom, które planują zajść w ciąże. Dzięki temu skóra w miejscach najbardziej narażonych na rozciąganie będzie wzmocniona, bardziej gęsta, a co za tym idzie, odczuje mniej negatywnych skutków ciąży .

Po porodzie natomiast bardzo ważne jest, aby dać naszemu ciału czas na samodzielną regenerację, bez zewnętrznej stymulacji. Przyrost masy ciała i rozciąganie skóry jest częścią naturalnego procesu biologicznego, któremu poddawane są kobiety w ciąży. Dlatego też nasz organizm w pewnym stopniu sam poradzi sobie z powrotem do dawnej formy- na tym etapie wspomagać możemy się odpowiednim odżywianiem i aktywnością fizyczną. Nie rozleniwiajmy naszego ciała- oraz przy okazji nas samych- i nie przyzwyczajajmy do tego, że maszyna zrobi za nas wszystko. Dopiero w momencie, kiedy organizm przestanie się sam regenerować (zakładamy, że jest to minimum okres 6 miesięcy ) zalecane jest wprowadzenie zabiegów z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej.

Należy pamiętać również, że jedną z przyczyn utraty jędrności i elastyczności skóry jest nie tylko zbyt gwałtowny przyrost, ale również i spadek wagi. Dlatego przestrzegam Was przed stosowaniem morderczych diet, obniżających ilość dziennie spożywanych kalorii do minimum. Nie służy to ani Waszemu ciału, ani Waszemu dziecku, które przecież może zdrowo rosnąć dzięki temu, co znajduje w Waszym pokarmie. Bardzo często w swojej klinice spotykam kobiety, które mimo szczupłej w wyniku diety sylwetki nie są zadowolone ze swojego wyglądu. Kiedy nasze ciało jest jędrne, to czy jest go odrobinę więcej czy mniej, straci trochę na znaczeniu.

Bądź cierpliwa i pamiętaj, że sukcesem w dbaniu o swoje ciało jest systematyczność. Nie musisz się z nikim ścigać w powrocie do formy, dlatego nie narzucaj sobie presji czasu i ciesz się z każdego stawianego, nawet małego, kroku. Dzięki temu możesz spodziewać się nie tylko satysfakcjonujących , ale przede wszystkim trwałych efektów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...