O autorze
Jestem kosmetologiem z wieloletnim doświadczeniem oraz współwłaścicielką Kliniki Kosmetologii i Medycyny Estetycznej SkinConcept w Wilanowie. Praca to moja pasja - dlatego z przyjemnością proponuję moim Klientkom i Klientom najlepsze rozwiązania z zakresu kosmetologii. To niezwykła dziedzina, w której sprawdzone, tradycyjne receptury łączę z najnowszymi osiągnięciami w zakresie medycyny estetycznej. W ten sposób dla każdego, kto chce zadbać o siebie, udaje mi się zaproponować indywidualnie dopasowane zabiegi i kosmetyki. Najbardziej zaś lubię, gdy moje Klientki i Klienci wracają do mnie z uśmiechem i z zaufaniem poddają się proponowanym zabiegom. Czytelniczkom portalu Mamadu.pl chcę przybliżyć sposoby, jak dbać o swoje ciało tuż przed, po i w trakcie ciąży. Przeanalizuję problemy dotykające kobiety w tym wyjątkowym okresie i przybliżę wyjątkowe rozwiązania, dzięki którym świeżo upieczone mamy będą mogły cieszyć się nie tylko macierzyństwem, ale również pięknem swojego ciała. Zapraszam do lektury i mojej kliniki.

VECTUS - pod włos!

Dziś porozmawiamy o czymś, co kobietom podczas tych wyjątkowych 9 miesięcy może zaoszczędzić czasu, nieprzyjemnych doznań oraz…akrobatycznych prób poradzenia sobie z problemem w bardziej zaawansowanej ciąży.

Depilacja. Wszystkie to znamy, ale chyba żadna tak naprawdę nie lubi. Maszynka oznacza częste golenie i równie częste podrażnienia (szczególnie pach i okolic intymnych). Depilator zostawia ślady w postaci czerwonych kropek, które mogą utrzymywać się nawet do kilku dni. Kremy działają na dłuższe włoski, co nie jest rozwiązaniem dla tych lubiących idealnie gładkie ciało. A wosk? Czy na samą myśl o bólu Ciebie też przechodzą ciarki?

Najpierw wyobraź sobie, że podczas ciąży Twoja skóra staje się bardziej wrażliwa. Reakcje organizmu na ból mogą być tak intensywne, że może dojść nawet do wywołania przedwczesnych skurczów porodowych. Dlatego też depilacja woskiem nie jest zalecana w tym okresie. Z czasem natomiast, w miarę rośnięcia Twojego dziecka, a co za tym idzie brzucha, Twoje możliwości ruchowe stają się coraz bardziej ograniczone. Próby depilacji nóg lub okolic intymnych którąkolwiek z pozostałych metod w późniejszych miesiącach ciąży przypominają bardziej gimnastykę niż zabieg kosmetyczny, i często kończą się uszkodzeniem naskórka lub, w mniej bolesnych przypadkach, po prostu niepowodzeniem.

A teraz wyobraź sobie, że jest jedna bardzo prosta metoda, która pozwoli Tobie na pożegnanie raz na zawsze ze zbędnych owłosieniem. Nie tylko będziesz musiała więcej martwić się tym, że nie dosięgniesz do swoich łydek z maszynką, bo brzuch nie pozwala Ci się zgiąć, ale również zaoszczędzisz masę cennego czasu po porodzie. Zamiast poczucia winy, że nie masz czasu zadbać o siebie, będziesz mogła cieszyć się gładkim ciałem bez wysiłku.


O czym mowa? To Vectus, inteligentny laser diodowy. Myślisz, że słowo „inteligentny” to po prostu chwyt marketingowy? Nic bardziej mylnego. Właśnie w tej „inteligencji” tkwi skuteczność Vectusa, która sprawia, że jest on uznawany za jeden z najlepszych laserów do depilacji na świecie. Na czym ona polega? Vectus wyposażony jest w czytnik poziomu melaniny na skórze. Vectus wyposażony jest w małe urządzenie - Skintel. Bada poziom melaniny w skórze każdego pacjenta. Dane te przesyłane są za pomocą WiFi do systemu komputerowego w laserze, a następnie zostają poddane szczegółowej analizie. Na ich podstawie dla każdego dobierane są indywidualne, spersonalizowane parametry zabiegi.

Jak wygląda sam zabieg? W zależności od wielkości obszaru, na który chcemy działać, dobierana jest odpowiedniej wielkości głowica. Jest ona przykładana do ciała i wysyłany jest impuls światła. Zostaje on zaabsorbowany prze melaninę, czyli barwnik włosa, następnie doprowadzając do jego termicznej destrukcji. W zależności od ilości i grubości włosów oraz od obszaru objętego działaniem, zabieg należy powtórzyć od 4 do 6 razy. Skóra po zabiegu może być lekko zaczerwieniona, ale uczucie to bardzo szybko ustępuje. Po pierwszym zabiegu zaobserwujesz, że włoski odrastają wolniej i są dużo słabsze, przy kolejnych natomiast dojdzie do ich całkowitego usunięcia. Koszt jednego zabiegu waha się od 250 zł do 550 zł.

Zabieg ten jest traktowany jak przygotowanie do ciąży i nie można go przeprowadzać podczas tych 9 miesięcy. Pamiętaj jednak, że warto świadomie pomyśleć o tym, co może zapewnić Tobie poczucie komfortu nie tylko w trakcie ciąży, ale również jako świeżo upieczonej mamie. Bardzo często w swojej klinice spotykam kobiety, które zwierzają mi się, że bardzo długo zbierały się do zadbania o siebie. Opieka nad dzieckiem, zajmowanie się domem, łączenie roli mamy z rozwojem zawodowym- to wszystko sprawia, że kurczy się doba, a rozrasta lista rzeczy do zrobienia dla siebie „na później”. A tak naprawdę bycie szczęśliwym samemu ze sobą jest podstawą do szczęśliwych relacji z innymi i motorem do działania.

I po raz kolejny chciałabym zaznaczyć, że zwracanie uwagi na swoją fizyczność nie musi wcale oznaczać próżności. Jesteśmy stworzone z ciała i ducha i o obydwie te sfery musimy dbać. W momencie, kiedy nie jesteśmy już Paniami tylko swojego czasu, doceniamy, jak bardzo lubimy (i jak często brakuje ich nam) te kobiece przyjemności, jak wizyta u fryzjera, nowa szminka czy idealnie gładkie nogi.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...