O autorze
Jestem kosmetologiem z wieloletnim doświadczeniem oraz współwłaścicielką Kliniki Kosmetologii i Medycyny Estetycznej SkinConcept w Wilanowie. Praca to moja pasja - dlatego z przyjemnością proponuję moim Klientkom i Klientom najlepsze rozwiązania z zakresu kosmetologii. To niezwykła dziedzina, w której sprawdzone, tradycyjne receptury łączę z najnowszymi osiągnięciami w zakresie medycyny estetycznej. W ten sposób dla każdego, kto chce zadbać o siebie, udaje mi się zaproponować indywidualnie dopasowane zabiegi i kosmetyki. Najbardziej zaś lubię, gdy moje Klientki i Klienci wracają do mnie z uśmiechem i z zaufaniem poddają się proponowanym zabiegom. Czytelniczkom portalu Mamadu.pl chcę przybliżyć sposoby, jak dbać o swoje ciało tuż przed, po i w trakcie ciąży. Przeanalizuję problemy dotykające kobiety w tym wyjątkowym okresie i przybliżę wyjątkowe rozwiązania, dzięki którym świeżo upieczone mamy będą mogły cieszyć się nie tylko macierzyństwem, ale również pięknem swojego ciała. Zapraszam do lektury i mojej kliniki.

Komórki macierzyste? Dla kogo, jak nie dla mam!

Dzisiaj chciałabym wziąć pod lupę kwestię bardzo drażliwą- pielęgnację podczas ciąży. Bardzo często słyszy się opinie, że kobiety ciężarne muszą całkowicie zrezygnować z używania jakichkolwiek kosmetyków. To pewnie proste dla tych kobiet, które mają idealną cerę, brak skłonności do zmarszczek i do codziennej pielęgnacji wystarczy im ochronny krem dla dzieci. A co z resztą, a może powinnam powiedzieć większością, która ma nieco bardziej wymagającą skórę lub po prostu chce zrobić sobie przyjemność i zadbać o siebie?

Zgadzam się z tym, że te 9 miesięcy to zdecydowanie okres wzmożonej ostrożności i przyszłe mamy powinny zwracać na jakość tego, co serwują swojemu organizmowi- od jedzenia zaczynając, a na kosmetykach kończąc. Bycie selektywną ma bardzo dobry wpływ na zdrowie naszego dziecka, dlatego rezygnujemy np. z zabiegów przy użyciu fal radiowych lub kosmetyków z listą składników dłuższą niż nasza tygodniowa lista zakupów. Nie oznacza to jednak, że musimy całkowicie rezygnować z pielęgnacji naszej skóry. Dlatego chciałabym opowiedzieć Wam o zabiegach przy użyciu komórek macierzystych.


Zacznijmy od początku i wyjaśnijmy, czym one właściwie są. Komórki macierzyste naturalnie występujące w naszej skórze, dzięki swemu bogactwu substancji odżywczych, stanowią ważną broń w zapobieganiu starzenia się skóry. Wykazują one niezwykłą trwałość i odporność na negatywne czynniki zewnętrzne. Z wiekiem jednak, ich funkcje w organizmie ludzkim zanikają, co skutkuje szybką utratą elastyczności, pogorszeniem kolorytu skóry, a także powstaniem na jej powierzchni widocznych zmarszczek. Życiodajna energia dostarczana poprzez odpowiednio zabezpieczone i dostarczone skórze roślinne komórki macierzyste, poprzez intensywną odnowę i stymulację fibroblastów do produkcji nowych zdrowych komórek, zapewnia natychmiastową poprawę wyglądu skóry i długotrwały efekt anti-ageing. Podczas zabiegu, który trwa ok. 60 minut, dostarcza się zatem naszym komórkom macierzystym substancje odżywcze pochodzące z roślinnych komórek macierzystych. Proste? I do tego przyjemne! Efekty, których możemy się podziewać, to wygładzenie zmarszczek głębokich i zmarszczek mimicznych, zwiększenie napięcia oraz dotlenienie skóry. Idealnym uzupełnieniem zabiegu przy użyciu komórek macierzystych jest zastosowanie maski nawilżającej. Dzięki temu złagodzimy działanie czynników zewnętrznych, na które narażona jest nasza skóra w ciągu dnia oraz wzmocnimy i zregenerujemy jej zewnętrzną barierę odporną. Zabiegi te dla optymalnego efektu najlepiej jest przeprowadzać serią, ale już po pierwszym widoczne są bardzo wyraźne efekty. Komórki macierzyste są bezpieczne dla kobiet w ciąży, dlatego przyszłe mamy podczas wizyty w salonie mogą odłożyć troski o zdrowie swojego dziecka na bok i całkowicie poświęcić się relaksowi.


Polecam połączenie zabiegu przy użyciu komórek macierzystych z Endermologią LPG. O jej działaniu na ciało w ciąży- również całkowicie bezpiecznym zabiegu dla przyszłych mam- opowiem w kolejnym poście. Dzisiaj natomiast wyjaśnię, w jaki sposób działa on na skórę twarzy. Endermologia to masaż przy użyciu podciśnienia oddziałujący na zarówno skórną, jak i podskórną część tkanki łącznej. Podczas zabiegu przy użyciu małej, ruchomej głowicy, pobudzamy naszą skórę do usuwania toksyn oraz nadmiaru wody. Redukujemy zastoje limfatyczne, poprawiamy ukrwienie, a skóra staje się napięta i poprawia się jej koloryt. Zabieg jest na tyle nieinwazyjny, że możemy działać również na skórę pod oczami. Poprawiamy jej jędrność oraz zmniejszamy opuchliznę i podkrążenie oczu. Tak przygotowana skóra jeszcze efektywniej przyswaja substancje odżywcze podczas zabiegu.

Jak widzisz, drzwi salonów kosmetycznych stoją przed Tobą otworem nawet, kiedy chcesz skorzystać z zabiegów w pakiecie ze swoim maleństwem. Nie zapominaj jednak, aby poinformować swojego kosmetologa o tym, że jesteś w ciąży. Kondycja każdej z Was naturalnie różni się, a mając jak najwięcej szczegółów odnośnie Twojego stanu zdrowia specjalista będzie mógł dobrać jak najskuteczniejsze- i zarazem najbezpieczniejsze- rozwiązanie dla Twojej skóry.

Więcej o zabiegach na stronie www.skinconcept.com.pl
tel 606 958 959
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...