O autorze
Jestem kosmetologiem z wieloletnim doświadczeniem oraz współwłaścicielką Kliniki Kosmetologii i Medycyny Estetycznej SkinConcept w Wilanowie. Praca to moja pasja - dlatego z przyjemnością proponuję moim Klientkom i Klientom najlepsze rozwiązania z zakresu kosmetologii. To niezwykła dziedzina, w której sprawdzone, tradycyjne receptury łączę z najnowszymi osiągnięciami w zakresie medycyny estetycznej. W ten sposób dla każdego, kto chce zadbać o siebie, udaje mi się zaproponować indywidualnie dopasowane zabiegi i kosmetyki. Najbardziej zaś lubię, gdy moje Klientki i Klienci wracają do mnie z uśmiechem i z zaufaniem poddają się proponowanym zabiegom. Czytelniczkom portalu Mamadu.pl chcę przybliżyć sposoby, jak dbać o swoje ciało tuż przed, po i w trakcie ciąży. Przeanalizuję problemy dotykające kobiety w tym wyjątkowym okresie i przybliżę wyjątkowe rozwiązania, dzięki którym świeżo upieczone mamy będą mogły cieszyć się nie tylko macierzyństwem, ale również pięknem swojego ciała. Zapraszam do lektury i mojej kliniki.

ENDERMOLOGIA LPG I PROBLEM OPUCHNIĘTYCH NÓG..

Która kobieta nie kocha butów? Jesteś w stanie policzyć, ile razy straciłaś głowę dla niebotycznych szpilek czy wąskich balerinek? W okresie ciąży ulubione buty bardzo często musimy odłożyć do worka pod nazwą "przyjemności poza zasięgiem". Powód jest prosty. Obrzęki. które sprawiają, że z rozmarzeniem zaczynamy myśleć nie o Louboutinach, a o rozmiar większych trampkach. Z czasem potrafią być tak dokuczliwe, że zamieniamy również jeansy na dres, bo spodnie za mocno ściskają nam łydki. Poszukajmy przyczynę ich powstawania, aby móc zastanowić się na najskuteczniejszym rozwiązaniem problemu.

Obrzęki w dolnych partiach ciała (a te możemy niwelować zabiegami) w czasie ciąży to rzecz naturalna. Powiększająca się macica zaczyna uciskać żyły biodrowe, obieg krwi z nóg do górnej części ciała zostaje utrudniony, a część wchodzącej w jej skład wody przenika do tkanek miękkich. W teorii tworzą się wówczas obrzęki zastoinowe- w praktyce mimo dokładnych oględzin nie jesteś w stanie dopatrzeć się swoich kostek. Obrzęki mogą stawać się jeszcze bardziej uciążliwe, jeśli przyrost masy ciała jest bardzo duży, a tym samym zwiększa się nacisk na nogi. Generować je mogą również niefizjologiczne czynniki, takie jak pogoda (naturalne jest, że podczas upałów nasz organizm puchnie, niestety dla kobiet w ciąży jest to jeszcze bardziej odczuwalne) lub noszenie zbyt uciskających ubrań.

Nie jesteśmy w stanie zaplanować pogody tak, aby była dla nas łaskawa, ani zawsze w 100% nie mamy wpływu na przyrost masy ciała w ciąży. Możemy natomiast bardzo skutecznie walczyć z fizjologicznym czynnikiem powstawania obrzęków. Sprawdzoną przeze mnie metodą jest drenaż limfatyczny, będący częścią zabiegu Endermologia LPG. Polega on na stymulowaniu układu limfatycznego, który po udrożnieniu powoduje swobodny przepływ krwi z dolnych partii ciała do serca. Dzięki brakowi "zastoju" w krwiobiegu woda nie odkłada się w tkankach miękkich, a Ty możesz znów poczuć się lekko. Zabieg ten nie jest przeprowadzany przy udziale żadnego rodzaju fal lub impulsów elektrycznych, dzięki czemu jest całkowicie bezpieczny dla kobiet w ciąży. Uczucie ulgi- zresztą bardzo przyjemne- nie jest jedynym efektem zabiegu. Dzięki likwidacji obrzęków lub niedopuszczeniu do ich powstania skóra nie rozciąga się dodatkowo, a co za tym idzie nie traci jędrności. Zabieg trwa ok. 30 minut, jest całkowicie bezinwazyjny, relaksacyjny i nie wymaga okresu rekonwalescencji.


Z zabiegu Endermologia LPG w pełnym wymiarze zachęcam do skorzystania młode mamy. Drugi jego etap, masaż intensywnie zasysająco-masującą głowicą, ma działanie modelujące, ujędrniające i wyszczuplające. Jest zbliżony do dobrze znanego w Polsce masażu bańką chińską, z tą różnicą, że- jak to ma miejsce podczas masażu bańką- skóra nie jest zasysana ciągle, co z czasem prowadzi do utraty jędrności, a sekwencyjnie. W praktyce oznacza to, że na bardzo małym obszarze skóra jest zasysana i uwalniana na przestrzeni ok. 4 sekund. Nagromadzony pod nią zapas tłuszczu jest ugniatany i w rezultacie dochodzi do jego lipolizy, czyli procesu uwalniana. Efekty? Wymodelowanie sylwetki, utrata zbędnych centymetrów w obwodzie, tonizacja skóry, odprowadzenie toksyn i redukcja obrzęków. Endermologia LPG może być również stosowana na twarzy i oprócz redukcji opuchlizny i sińców pod oczami niweluje drobne zmarszczki i wpływa na modelowanie owalu twarzy. Czas trwania pełnego zabiegu to ok. 60 minut, a koszt to 200 zł. Zaleca się przeprowadzenie serii ok. 10-15 zabiegów, w zależności od stopnia zaawansowania problemu.

Pomimo wyraźnego wpływu zabiegu Endermologia LPG na jakość skóry moim ulubionym jego efektem jest danie kobiecie w ciąży poczucia komfortu. Uwielbiam ten moment, kiedy przyszła mama wstaje z łóżka zabiegowego i mówi, że już zapomniała, że ma tak zgrabne nogi. Pamiętaj, że przez te 9 miesięcy Twoje ciało będzie się intensywnie zmieniać i nie każdą z tych zmian będzie Tobie łatwo zaakceptować. Wiedz jednak, że możesz w dalszym ciągu czuć się kobieco. Swoboda bycia własnym ciele ma bezpośredni wpływ na Twoją kondycję psychiczną. Nie zapominaj więc o przyjemnościach, które sprawiają, że (na lekkich nogach!) stąpasz twardo po ziemi.

Masz pytania ? Dzwoń ! Na wszystkie odpowiemy :) 606 958 959

SkinConcept - z potrzeby piękna.

www.skinconcept.com.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...