O autorze
Jestem kosmetologiem z wieloletnim doświadczeniem oraz współwłaścicielką Kliniki Kosmetologii i Medycyny Estetycznej SkinConcept w Wilanowie. Praca to moja pasja - dlatego z przyjemnością proponuję moim Klientkom i Klientom najlepsze rozwiązania z zakresu kosmetologii. To niezwykła dziedzina, w której sprawdzone, tradycyjne receptury łączę z najnowszymi osiągnięciami w zakresie medycyny estetycznej. W ten sposób dla każdego, kto chce zadbać o siebie, udaje mi się zaproponować indywidualnie dopasowane zabiegi i kosmetyki. Najbardziej zaś lubię, gdy moje Klientki i Klienci wracają do mnie z uśmiechem i z zaufaniem poddają się proponowanym zabiegom. Czytelniczkom portalu Mamadu.pl chcę przybliżyć sposoby, jak dbać o swoje ciało tuż przed, po i w trakcie ciąży. Przeanalizuję problemy dotykające kobiety w tym wyjątkowym okresie i przybliżę wyjątkowe rozwiązania, dzięki którym świeżo upieczone mamy będą mogły cieszyć się nie tylko macierzyństwem, ale również pięknem swojego ciała. Zapraszam do lektury i mojej kliniki.

Czas na kwasy !


Sezonowość kojarzy nam się przede wszystkim z modą. Każda z nas wie, że bikini nosi się latem, grube swetry latem, a każda próba odwrócenia tego porządku może mieć dla nas opłakane skutki. Czy zastanawiałaś się kiedyś, czy pielęgnacja skóry, ta w domu i ta odbywająca się w zaciszu Twojego salonu kosmetycznego też ma swój rytm?

Zdecydowanie ma! A przynajmniej powinna mieć dzięki odpowiednim poradom doświadczonego kosmetologa. Różnorodność zabiegów pozwala nam wybrać ten najbardziej optymalny dla potrzeb Twojej skóry, ale należy respektować też wpływające na nas czynniki zewnętrzne . Zabiegami najbardziej zależnymi od pory roku są te przeprowadzane na bazie kwasów.

Czy wiesz, co takiego warunkuje czas, kiedy można przeprowadzać ten zabieg? Słońce. Kwasy w odróżnieniu od nas wszystkich bardzo go nie lubią, bo skóra po zabiegu poddana działaniu jego promieni podatna jest na trwałe przebarwienia. Dlatego biorąc pod uwagę nasze rodzime warunki atmosferyczne kwiecień i maj to ostatni dzwonek na przeprowadzenie tego zabiegu. Jak we wszystkim są jednak odstępstwa od reguły. Dzisiaj chciałabym Wam odpowiedzieć o zabiegu, który mimo że przeprowadzany jest na bazie kwasu ferulowego, jest całkowicie bezpieczny dla naszej skóry przez cały rok.


Kwas ferulowy jest pochodną kwasu cynamonowego, naturalnie występujący w m.in. nasionach i korze drzew iglastych czy pszenicy. Zabieg ten przeznaczony jest dla kobiet i mężczyzn, których cera jest zwiotczała, sucha, brakuje jej nawilżenia i napięcia. Stosuje się go również na skórze z widocznymi zmarszczkami oraz zmianami typu trądzik, nadmierny łojotok, naczyńka, blizny, rozszerzone pory czy też nierówna struktura. Nie jest on najsilniejszym ze stosowanych w kosmetologii kwasów, dlatego też można stosować go już przy pierwszych oznakach starzenia.

Główną zaletą tej popularnej substancji są jej silne właściwości antyoksydacyjne- chroni on naszą skórę przed negatywnym wpływem wolnych rodników. Ma on również działanie przeciwzapalne, a najnowsze badania wykazują, że zapobiega on również powstawaniu nowotworów skóry. Najczęściej łączony jest z witaminami C i A oraz kwasem hialuronowym, co jeszcze podwyższa jego skuteczność.

Zabieg trwa kilka minut i jest bezbolesny - wydaje mi się, że należy podkreślać tę informację ze względu na bardzo negatywne skojarzenia z właściwościami żrącymi niektórych kwasów. Polega on na nałożeniu na skórę dwóch preparatów. Tuż po zabiegu skóra staje się gładka, zyskuje równomierny koloryt, a nierówności są wyraźnie zredukowane. Ze względu na redukcję wolnych rodników w skórze wzmocnione są jej mechanizmy obronne, staje się pełna blasku i dotleniona. Widoczna jest redukcja przebarwień typu piegi czy przebarwienia po słoneczne. Skóra może się lekko łuszczyć, dlatego należy pamiętać o jej odpowiednim nawilżaniu i natłuszczaniu.

Zabieg należy powtarzać co 10 dni,w międzyczasie unikając intensywnej ekspozycji na słońce. Ilość zabiegów dobierana jest indywidualnie do potrzeb skóry pacjenta. Cena jednej wizyty to 300 zł za zabieg na twarz, a 450 zł za pakiet twarz i szyja.

Więcej informacji czytaj na stronie www.skinconcept.com.pl
606 958 959
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...