O autorze
Jestem kosmetologiem z wieloletnim doświadczeniem oraz współwłaścicielką Kliniki Kosmetologii i Medycyny Estetycznej SkinConcept w Wilanowie. Praca to moja pasja - dlatego z przyjemnością proponuję moim Klientkom i Klientom najlepsze rozwiązania z zakresu kosmetologii. To niezwykła dziedzina, w której sprawdzone, tradycyjne receptury łączę z najnowszymi osiągnięciami w zakresie medycyny estetycznej. W ten sposób dla każdego, kto chce zadbać o siebie, udaje mi się zaproponować indywidualnie dopasowane zabiegi i kosmetyki. Najbardziej zaś lubię, gdy moje Klientki i Klienci wracają do mnie z uśmiechem i z zaufaniem poddają się proponowanym zabiegom. Czytelniczkom portalu Mamadu.pl chcę przybliżyć sposoby, jak dbać o swoje ciało tuż przed, po i w trakcie ciąży. Przeanalizuję problemy dotykające kobiety w tym wyjątkowym okresie i przybliżę wyjątkowe rozwiązania, dzięki którym świeżo upieczone mamy będą mogły cieszyć się nie tylko macierzyństwem, ale również pięknem swojego ciała. Zapraszam do lektury i mojej kliniki.

Dbanie o siebie a metryka.

Żyjemy w świecie, którego coraz istotniejszym elementem staje się kult młodego, perfekcyjnego ciała. Z okładek magazynów spoglądają poprawione w Photoshopie twarze, postacie z filmów pojawiają się na planie po uprzednim spędzeniu kilku godzin z wizażystą, a nam porównując się do nich z każdym rokiem coraz trudniej jest pogodzić się ze swoją metryką. Nie mamy wpływu na to, że czas nieubłaganie idzie do przodu, ale za to możemy w 100% kontrolować to, jak go wykorzystujemy! A aby w ramach dbania o zdrowe ciało, w którym czujemy się dobrze, wykorzystać go najefektywniej, powinniśmy skupić się na 4 polach: pielęgnacji w domu, pielęgnacji w salonie kosmetologii, zdrowym odżywianiu i sporcie.

Jestem zwolenniczką małych kroków i wiem, że duże sukcesy składają się z codziennych, pojedynczych decyzji. Świadomość własnego ciała i jego potrzeb jest punktem wyjściowym do dobrania odpowiedniej pielęgnacji w domu. Wystarczy zwracać uwagę na drobne sygnały, które wysyła nam nasza skóra. Jest zaczerwieniona po opalaniu? Widocznie zaczęłaś plażowanie bez towarzystwa kremu o odpowiednim filtrze. Swędzi Cię i pojawia się wysypka? Koniecznie sprawdź, czy nie jest to sygnał alergii- one niestety mogą pojawić się znienacka i w każdym wieku. Masz uczucie ściągnięcia- widocznie stosowane przez Ciebie preparaty nie zapewniają odpowiedniego poziomu nawilżenia i natłuszczenia. Pamiętaj również o wprowadzeniu swojego rytmu pielęgnacji. Wybieraj te kosmetyki, których używanie sprawia Ci przyjemność, w tak bogatej ofercie rynku na pewno znajdziesz coś dla siebie. Już samo dobranie żelu do kąpieli, który oprócz nawilżenia skóry doda Ci energii od samego rana, może umilić Twój dzień. Wieczorem nie zapominaj o dokładnym demakijażu. Rozmazany makijaż może być sexy, ale na pewno nie jako widok codziennie o poranku. Gwarantuję Ci również, że tak zaniedbana skóra może "odwdzięczyć" Ci się nadmiarem zmarszczek.

W klinice kosmetologii i medycyny estetycznej na pewno nie będziesz pojawiać się tak często jak w swojej łazience, ale ważne, abyś odwiedzała ją regularnie. Dobry kosmetolog przygotuje Tobie pakiety zabiegów dostosowane nie tylko do potrzeb Twojej skóry, ale również czasu i zasobności portfela. Wszelkie działania podejmowane pod okiem profesjonalisty na pewno mają dużo skuteczniejsze działanie niż te podejmowane w ramach pielęgnacji w domu, ale pamiętaj, że jeżeli chcesz działać kompleksowo, nie możesz opierać się tylko na nich. Możesz poprosić o porady dotyczące kosmetyków, których powinnaś używać na co dzień w celu przedłużeniu efektów zabiegu. Pamiętaj, że klinika to nie targowisko próżności. Często pojawiają się u mnie pacjenci, których kompleksy są tak silne, że zaczynają wpływać na różne sfery ich życia. Traktuj zatem to miejsce jako przestrzeń do przywracania sobie poczucia cielesnego komfortu i relaksu.


Zajadanie się 5 kawałkiem urodzinowego tortu w akcie rozpaczy nad utraconą młodością na pewno nas nie przybliży do wieku sprzed 2 lat (ani jeansów sprzed 2 rozmiarów). Odpowiedni sposób żywienia- celowo unikam słowa dieta, bo kojarzy mi się długim okresem męczarni i wyrzeczeń zakończonym podwójna porcją lodów w nagrodę za przetrwanie- ma bezpośredni wpływ na nasz wygląd. Wbrew naszym najszczerszym marzeniom, aby pizza kształtowała smukłą talię, a chipsy wzmacniały włosy, nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością. Porównanie dobrego żywienia do paliwa, które uruchamia nasz samochód, jest stare jak świat i ciągle aktualne. To z jedzenia czerpiemy wszystkie substancje odżywcze, które wpływają nie tylko na jakość naszej skóry, ale poziom energii, koncentracji czy nawet życie seksualne. Naucz się zatem, jak dzięki jedzeniu tego, co sprawia Ci przyjemność, przedłużać sobie zdrowie i sprawność fizyczną.

Odpowiednie jedzenie jest również niezbędne, jeżeli prowadzisz aktywny, sportowy tryb życia. Pamiętaj, że każda forma ruchu jest tak samo dobra. Jeżeli masz możliwość jeździć do pracy rowerem, nie zastanawiaj się! Możesz dzięki temu wygrać walkę nie tylko z korkami, ale i cellulitem. Zamień 20 minut opalania nad basenem na 20 minut pływania w nim, a dotlenisz organizm i wzmocnisz mięśnie pleców, osłabione od siedzącej pracy przy komputerze. Przykłady można wymieniać bez końca. Skorzystaj z porady trenera personalnego, jeżeli nie wiesz, jak poprawnie wykonywać ćwiczenia. Poszukaj takiej aktywności, która będzie Ci sprawiać przyjemność. Zumba jest dla Ciebie zbyt dynamiczna? Może oznacza to, że jesteś potencjalnym fanem jogi. Nie wyznaczaj sobie też celów trudnych do osiągnięcia, bo łatwo się zrazisz. Chyba nikt nie jest w stanie przebiec maratonu bezpośrednio po wstaniu z kanapy.

Jak widzisz, jest masa sposobów na utrzymywanie ciała w formie. Mimo różnorodności, wszystkie mają element wspólny: sprawiają, że czujesz się ze sobą dobrze. A jeżeli uda Ci się swoją regularną pracą osiągnąć ten cel, metryka przestanie mieć dla Ciebie znaczenie.

Masz dodatkowe pytanie ? ;)
Dzwoń 606 958 959 albo czytaj więcej na www.skinconcept.com.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...