O autorze
Jestem kosmetologiem z wieloletnim doświadczeniem oraz współwłaścicielką Kliniki Kosmetologii i Medycyny Estetycznej SkinConcept w Wilanowie. Praca to moja pasja - dlatego z przyjemnością proponuję moim Klientkom i Klientom najlepsze rozwiązania z zakresu kosmetologii. To niezwykła dziedzina, w której sprawdzone, tradycyjne receptury łączę z najnowszymi osiągnięciami w zakresie medycyny estetycznej. W ten sposób dla każdego, kto chce zadbać o siebie, udaje mi się zaproponować indywidualnie dopasowane zabiegi i kosmetyki. Najbardziej zaś lubię, gdy moje Klientki i Klienci wracają do mnie z uśmiechem i z zaufaniem poddają się proponowanym zabiegom. Czytelniczkom portalu Mamadu.pl chcę przybliżyć sposoby, jak dbać o swoje ciało tuż przed, po i w trakcie ciąży. Przeanalizuję problemy dotykające kobiety w tym wyjątkowym okresie i przybliżę wyjątkowe rozwiązania, dzięki którym świeżo upieczone mamy będą mogły cieszyć się nie tylko macierzyństwem, ale również pięknem swojego ciała. Zapraszam do lektury i mojej kliniki.

BOTOx

Fot. 123RF
Chyba nie ma zabiegu z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii, który cieszyłby się gorszą sławą niż botoks. Utożsamiamy go z karykaturalnie "nadmuchanymi" ustami i twarzą usztywnioną tak bardzo, że zostaje pozbawiona odruchów mimicznych. W skrócie botoks to zło i pewnie niewielu z Was byłoby w stanie uwierzyć mi na słowo, że toksyna botulinowa na początku miała zastosowanie w innych dziedzinach medycyny.

Przywołajmy więc kilka faktów

Botulina, inaczej zwana jadem kiełbasianym wykorzystywana jest m.in. przy leczeniu zeza (wykonywanie kilku zabiegów w młodym wieku pacjenta może umożliwić wyleczenie z odzyskaniem prawidłowego obuocznego widzenia) czy redukcji napięcia mięśniowego u osób z porażeniem mózgowym lub niedowładami po udarowymi. Uznawana jest również za jeden z najskuteczniejszych sposobów leczenia nadmiernej potliwości (czasowo blokuje przewodnictwo nerwowo-gruczołowe, zabiegowi poddajemy takie okolice jak pachy, dłonie, stopy.

Efekt zahamowania wydzielania potu pojawia się już po kilku dniach, a efekt zabiegu utrzymuje się nawet przez kilka miesięcy) oraz jest pomocna w walce z migrenami. Mam nadzieję, że zaczynacie dostrzegać jej dobry strony. A efekty wizualne? Cóż, jeżeli lubicie lody, nie musi to oznaczać, że podczas jednej wizyty zjecie cały zapas z lodziarni. Jeżeli lubicie swetry, niekoniecznie ubierzecie 5 na raz warstwami. Co Was powstrzymuje? Umiar. Podobnie jest z botoksem - umiejętnie dozowany, przynosi świetne efekty wizualne.

Przyjrzyjmy się jego działaniu

Botulina jest naturalną toksyną, której działanie oparte jest na blokowaniu połączeń między mięśniami a zakończeniami nerwowymi. Podawana podskórnie cienką igłą zmniejsza siłę mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek- te, rozluźnione, powodują efekt wygładzenia zmarszczek mimicznych oraz tych w okolicach czoła. Znikają kurze łapki, bruzdy między brwiami czy tzw. linia zmartwienia na czole. Sam zabieg nie jest bolesny. Pacjenci po zabiegu od razu wracają do pełnej sprawności, a efekty pojawiają się już w pierwszych dniach od podania botuliny. Efekt wygładzenia skóry utrzymuje się w zależności od predyspozycji organizmu oraz naszego trybu życia od 6 do 8 miesięcy.

Pacjenci bardzo często pytają mnie, czy w ich młodym wieku już można stosować botoks. Nie ma ściśle określonej granicy, od której poddawanie się takim metodom medycyny estetycznej powinno mieć zastosowanie. Jeżeli jesteście zainteresowani tym zabiegiem, omówcie go szczegółowo ze swoim kosmetologiem. Jeżeli zadecyduje, że nie ma przeciwwskazań do przeprowadzeniu zabiegu, opiszcie efekty wizualne, na jakich Wam zależy. Pomoże to w dobraniu optymalnej dawki botuliny. W mojej klinice przeprowadzam bezpłatne konsultacje, to idealne rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują porady specjalisty.


Wielu ludzi dziwi się, kiedy wspominam, że w mojej klinice botoks jest jednym z najpopularniejszych zabiegów, na który decydują się mężczyźni. A dla mnie całkowicie zrozumiałe jest to, że można chcieć efektu rozluźnionej i odświeżonej twarzy bez względu na płeć. A Ty, chcesz?

Bezpłatne konsultacje lekarskie i kosmetologiczne w dniach 6-7 maja, rozwieją Twoje wątpliwości !
Ilość miejsc ograniczona.
Więcej informacji pod numerem tel 606 958 959 oraz www.skinconcept.com.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...